Par mums

Tīmekļvietnē www.vietagimenei.lv vienkopus ir pieejama aktuālā informācija par Latvijas pašvaldību sniegto atbalstu ģimenēm ar bērniem un tām draudzīgu infrastruktūru. Dati iegūti no pašvaldību iesūtītās informācijas, kā arī papildināti no Labklājības ministrijas, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes un Valsts kases.

Lai mudinātu pašvaldības iesaistīties datu sniegšanā, 2017. gadā pirmo reizi tika organizēts konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība”, divās konkursa kārtās vērtējot pašvaldībās paveikto un iesaisti ģimenei draudzīgas vides veidošanā. Pērn informāciju sniedza 100 pašvaldības un 55 no tām piedalījās konkursā. Tika iesūtīti arī 989 iedzīvotāju komentāri, to skaitā arī konkrēti priekšlikumi pašvaldību pakalpojumu uzlabošanai.

Konkurss norisinājās arī 2018. gadā, kurā tika vērtētas visas 119 Latvijas pašvaldības neatkarīgi no iesūtītās informācijas apjoma. No 2018. gada 3. septembra līdz 17. oktobrim savu vērtējumu varēja izteikt un balsot ikviens interesents.

Programma “Ģimenei draudzīga pašvaldība” ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) uzsākta iniciatīva. Tās mērķis ir izveidot ilgtermiņā funkcionējošu un viegli pārskatāmu vietni, kurā ikvienam būtu iespēja iepazīties ar pilnu informāciju par pašvaldībās pieejamām daudzveidīgajām iespējām, piedāvājumiem un atbalstu ģimenēm ar bērniem. 2018. gada jūnijā iniciatīva saņēma Eiropas Daudzbērnu ģimeņu asociācijas starptautisku novērtējumu – galveno balvu kategorijā “Nacionālās valdības iniciatīva” par ieguldīto darbu ceļā uz ģimenēm draudzīgu valsti.

 

IEPAZĪSTIES AR PAKALPOJUMIEM UN IESPĒJĀM
SALĪDZINI ATBALSTA VEIDUS
UZZINI, KUR PIEEJAMI ROTAĻU, SPORTA UN ATPŪTAS LAUKUMI