Konkurss "Ģimenei draudzīgākā pašvaldība"

Konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” mērķis ir vērtēt Latvijas pašvaldības, nosakot labākās, kuras nodrošina lielāko atbalstu, kā arī daudzveidīgākos un pieejamākos pakalpojumus ģimenēm ar bērniem. 2018. gada konkursā tika vērtētas visas 119 Latvijas pašvaldības.

Konkurss noritēja divās kārtās. Pirmajā kārtā datus apkopoja konkursa organizatori, bet tīmekļvietnes www.vietagimenei.lv apmeklētājiem 45 dienu laikā tika dota iespēja sniegt individuālu vērtējumu un balsot par ģimenei draudzīgāko pašvaldību. Savukārt otrajai kārtai tika virzītas trīs pašvaldības ar augstāko punktu skaitu katrā grupā – republikas pilsētu pašvaldību grupā Daugavpils, Jēkabpils un Jūrmalas pilsētu pašvaldības, reģionālas nozīmes attīstības centru novadu pašvaldību grupā – Siguldas, Preiļu un Alūksnes novadu pašvaldības un pārējās novadu pašvaldības – Ikšķiles, Ozolnieku un Olaines novadu pašvaldības, kuras vērtēšanas komisija apmeklēja klātienes vizītēs.

2018. gadā kopējais konkursa balvu fonds pašvaldībām bija 109 000 eiro. Katras grupas uzvarētājs saņēma naudas balvu 15 000 eiro apmērā (Daugavpils pilsētas, Preiļu un Ikšķiles novadu pašvaldības), bet ģimenei draudzīgākā pašvaldība nacionālajā mērogā Olaines novada pašvadība – naudas balvu 30 000 eiro apmērā. Piešķirtās balvas paredzētas izmantošanai atbalsta pasākumu un pakalpojumu nodrošināšanai vai vides veidošanai ģimenēm ar bērniem. Tāpat komisija lēma arī par papildu nominācijām kopumā 34 000 eiro apmērā. Ludzas pašvaldība, kuras iedzīvotāji balsošanas aptaujā aktīvi sniedza priekšlikumus, ieguva konkursa lieldrauga SIA “Jūrmalas Mežaparki” specbalvu 3000 eiro vērtībā rotaļu laukuma elementa iegādei un uzstādīšanai.

2018. gada konkursa norises grafiks:

Konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2018” rezultāti

Konkursa “Ģimenei draudzīga pašvaldības 2017” rezultāti

Konkursa materiāli lejuplādei:

Konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2018” nolikums un tā grozījumi
Logo (jpg, png)
Balsošanas shēmas infografika (jpg)
Animētie banneri (225×300 px , 150×200 px, 150×500 px)